• admin
  • Комментариев: 0
  • Просмотров: 484
  • 21-09-2015, 18:26

Мета. Розвивати інтерес учнів до предметів математики і фізики, показати міжпредметні зв'язки, розвивати індивідуальні здібності.

Хід уроку.

I. Організувати момент. Хлопці утворюють команди.

II. Запрошуються команди

(Гра йде до 3 очок. Команди змінюються.)

III. Гра з глядачами.

IV. Нагородження переможців.

Робота з глядачами.

Поки команди думають, глядачі пишуть рішення на листочках і здають. Отримують оцінки. Або усно доповнюють відповідь.

Тема. Урок з казковими сюрпризами.

Мета. Дати учням можливість проявити свою творчість, фантазію, розвивати кмітливість, інтерес до предмета.

Хід уроку.

1. Ведучий. У деякому царстві, у деякій державі жив-був Іван-царевич. Одного разу зустрів він Василину Прекрасну, і полюбили вони один одного. Але злий Кощій Безсмертний викрав Василісу, а Івана-царевича закував у ланцюзі. Але ланцюга ці особливі. Якщо ви, хлопці, правильно вирішите задачу, то ланцюга розсиплються. Допоможіть звільнити Івана-царевича.

Завдання. Від Кощія до Баби-Яги ведуть 3 дороги, а від Баби-Яги до Мари - 2 дороги. Скількома способами можна пройти від Кощія до Мари, заходячи до Бабі-Ягу?

Кощій Баба-Яга Потвора

Відповідь: 6.

2. Несподівано з'являється Баба-Яга.

Баба-Яга: Здрастуйте, діти! Я чула, ви до мене дорогу шукали. Ось я і заглянула до вас. Я допоможу Івану-царевичу знайти дорогу до Василини Прекрасної, якщо ви допоможете мені вирішити задачу: Є у мене два скриньки. У них 50 дорогоцінних каменів. Коли я в перший поклала 12, а з другим взяла 8, то в скриньках їх стало порівну. Скільки каменів було в кожному скриньці спочатку?

Відповідь: 13, 33

Добре, Іван-царевич, покажу я тобі дорогу.

Ведучий. Іван-царевич разом з вами, хлопці, вирушає на пошуки Василини Прекрасної. Вам доведеться подолати багато перешкод.

Йде Іван-царевич, а назустріч велика Муха.

Муха: Я пропущу Івана-царевича, якщо ви вирішите мою задачу:

Зростання Буратіно 1 м, а довжина його носа раніше була 9 см. Кожен раз, коли Буратіно брехав, довжина його носа подвоювалася. Як тільки довжина його носа стала більше його зростання, Буратіно перестав брехати. Скільки разів він збрехав?

Відповідь: 4 рази.

Ведучий. Пішов Іван-царевич далі, а назустріч йому лисиця, яка теж не пропустить царевича, якщо він не відповість правильно. Лиса. Я несу 14 пиріжків: з м'ясом, грибами і капустою. Пирожков з капустою найбільша кількість, причому їх удвічі більше, ніж пиріжків з м'ясом. А пиріжків з м'ясом менше, ніж пиріжків з грибами. Скільки пиріжків з грибами?

Відповідь: 5 п.

Зустріли царевича розбійники:

Завдання. Ми пограбували царя. Нас було шестеро. Видобуток виявилася багатою: менше сотні однакових злитків. Стали ми ділити здобич порівну, але один злиток виявився зайвим. Розбійники побилися, і в бійці був убитий один розбійник. Решта розбійники знову стали ділити золото, але знову сам злиток виявився зайвим, і в бійці, що зав'язалася вбивали одного розбійника. Зрештою, залишився один. Скільки злитків було?

Відповідь: 61.

Баба Яга. Ви дійшли до печери, на якій висять три великі і три маленьких замку. Щоб відкрити три великих замку, потрібно відгадати три заповітні слова, які не любить Кощій.

(Игра. Діти вирішують приклади. За правильним відповідям відшукують букви і ставлять на стелаж.)

Відповідь: Віра, Надія, Любов.

Щоб відкрити три маленьких замку, потрібно вирішити приклади:

а) Ребус * * 5 Відповідь: 315

4 * 41

3 * * 315

* 2 * * 1 260

1 * * * * 12915

б) Накреслити трьох прямі лінії. На кожній відзначити три точки так, щоб всього

було шість точок.

Відповідь: •

• •

• • •

в) Де потрібно поставити кому, щоб рівність була вірним?

31,2 • 215 = 67,08

Відповідь: 2,15

Ведучий: Молодці, хлопці! Всі замки відкриті. Василиса Прекрасна вільна (виходить Василиса Прекрасна та Іван Царевич)

Спасибі хлопці. Ми з Іваном Царевичем вирушаємо в зворотний шлях, але щоб Кощій нас не наздогнав, ви повинні вирішити дуже важке завдання. Завдання. Для 46 школярів були підготовлені шестимісні і чотиримісні човни. Скільки було тих і інших окремо, якщо всі туристи розмістилися в 10 човнах, і всі місця в них були зайняті?

Рішення. 6x + 4 (10 - x) = 46

X = 3

Відповідь: 3 і 7